Mohou se sýry Veselá kráva a Smetanito uchovávat mimo chladící box?

Sýry Veselá Kráva a Smetanito by se měly uchovávat při teplotě do 25°C, jak je označené na každém balení. Vzhledem k tomu, že jsou tavené sýry po výrobě vystavené zahřátí při teplotě nejméně 70°C (u našich sýrů je záhřev při teplotě 114°C - 140°C), není nutné je skladovat v chladícím boxu.

V čem se liší sýr Kiri od ostatních tavených sýrů?

Kiri, stejně jako ostatní tavené sýry, prochází výrobním procesem tavení. Rozdíl však spočívá v ingrediencích. Kiri je vyrobený z tvarohu a smetany, a právě proto má jeho lahodná a harmonická chuť takovou oblibu u dětí i dospělých.

Odkud pochází sýr Leerdammer?

Leerdammer se vyrábí v Holandsku nedaleko městečka Leerdam, jemuž vděčí za svoje jméno. Odtamtud se dováží do evropských zemí.

Jak dlouho sýr Leerdammer zraje?

Výroba kvalitního sýru se nedá urychlit. Leerdammer zraje od 6 do 15 týdnů. Během zrání vzniká na povrchu každého bochníků charakteristická žlutá kůra.

Jak vznikají v sýru Leerdammer díry?

Díry jsou výsledkem procesu zrání. Jeden druh mléčné bakterie při určité teplotě vytváří fermentační proces, při kterém se uvolňuje oxid uhličitý. Malé bublinky oxidu uhličitého se během procesu spojují a vytvářejí v Leerdammeru pravidelné díry, tzv. sýrová oka.