Jakou část z vyvážené denní stravy by měly tvořit sýry?

Mléko a sýry jsou dobrým zdrojem vápníku a tělu dodávají bílkoviny. Mléčné výrobky by měly tvořit okolo 15 % naší denní stravy. Tyto potraviny obsahují riboflavin nezbytný pro získávání energie z potravy a také nasycené tuky, proto je vhodnější omezit spotřebu plnotučných mléčných výrobků ve prospěch nízkotučných. Obvykle obsahují srovnatelné množství vitamínu B a vápníku, ale mohou obsahovat méně vitamínu A a D.

Jsou tavené sýry škodlivé?

Naše výrobky jsou vyrobené z kvalitních mléčných surovin, a proto jsou přirozeným zdrojem vápníku a zdraví prospěšných bílkovin. Například ve 100 g obsahuje Veselá kráva 350 mg vápníku, což je 43 % doporučené denní dávky a 12 g kvalitních bílkovin.

Které produkty jsou vhodné při bezlepkové dietě?

Všechny naše produkty, v jejichž složení není uvedený gluten a pšenice. Jsou to přírodní sýry Leerdammer, Michalovská cihla, Mini Babybel a všechny tavené sýry bez příchutě. U sýrů s přichutěmi je třeba dávat pozor na to, co je uvedené ve složení výrobku – pro celiatiky jsou rizikem ochucující složky (jejich složení).

Které produkty jsou vhodné pro vegetariány?

Všechny přírodní sýry vyráběné v BEL se vyrábějí s použitím mikrobiálních syřidel vhodných pro vegetariány. Patří sem Leerdammer, Mini Babybel, Michalovská cihla a tavené sýry bez žiovčisných produktů, resp. masových složek.

Které produkty jsou vhodné pro děti a ženy v těhotenství?

Všechny naše tavené sýry mají jemnou a vyváženou chuť, jsou vyráběné z mléčných výrobků na bázi pasterizovaného mléka a tavené při vysokých teplotách. Jsou vhodné jak pro děti, tak i pro těhotné ženy. Stejně tak i naše polotvrdé sýry v plátcích nebo v bločku jsou vyráběné z pasterizovaného mléka a vhodné k dané konzumaci ve všech příchutích.