Gervais

Máte rádi čerstvé sýry pro jejich zdraví, snadnou stravitelnost a nízký obsah tuku, ale rádi si pochutnáte na něčem opravdu dobrém? Pak právě pro Vás jsou sýry Gervais ideální. Sýry Gervais jsou vyrobeny podle tradiční francouzské receptury, jejíž základ tvoří láska k výrobě sýrů a velká porce přírodního tvarohu, dochuceného čerstvou smetanou. Pak už jen špetka soli a hlavně žádné konzervační látky. Díky vysokému podílu tvarohu jsou sýry Gervais zdravé, lehké a plné bílkovin. Smetana jim navíc dodává charakteristickou krémovou konzistenci a hlavně výbornou chuť.

Sýry Gervais jsou vyrobeny z kvalitních ingrediencí, a proto jsou perfektní pro všestranné použití. Hledejte výrobky označené Gervais Original a Gervais Natur, které se nemusíte bát použít do omáčky nebo polévky, protože se zaručeně nesrazí. Samozřejmě výborně chutnají na čerstvém pečivu nebo se zeleninou. Vyzkoušejte je i s ovocem nebo si do nich přisypte pár oříšků a dochuťte medem, garantujeme Vám, že se budete "olizovat až za ušima".

Pokud hledáte druh vína, který se hodí k Gervais, ideální je jej zapíjet lehkým ovocným bílým vínem typu Muller, Thurgau, Veltlínské červené nebo Muškát.

 

I salát může být výjimečný

Dochází vám nápady na salát? Chutná váš salát stále stejně?

Gervais Délicatesse přináší inspiraci do salátu dovezenou přímo z Francie. Gervais Délicatesse Salade je čerstvý sýr s intenzivní chutí a krémově-tvarohovou konzistencí. Sýrové kostičky jednoduše nasypete do salátu a promícháte…a salát již nikdy nebude jako dříve! Nabízí se ve dvou chuťových variantách – s česnekem a bylinkami a se čtyřmi druhy ořechů.

 

Chuťový zážitek pod značkou Gervais

Sýry Délicatesse přináší jedinečný a intenzivní chuťový zážitek. Sýry Délicatesse se vyrábí ve Francii, výrobky 180g zrají v Belgii.

Gervais Délicatesse 80g si můžete vychutnat jako unikátní čerstvé sýry ve dvou příchutích s česnekem, bylinkami a s pepřem. V těchto sýrech se snoubí tvarohovo-smetanová chuť s čerstvými přísadami, které jsou do sýru přidávány za studena a dále se netermizují. Proto si sýr zachovává svou čerstvou a intenzivní chuť. Na českém trhu je tento výrobek svým výrobním procesem unikátní a nemá konkurenci.

 

Pokud preferujete vyzrálejší a chuťově intenzivnější sýry, zkuste Gervais Délicatesse 180g, a to ve dvou variantách – extra vyzrálý a krémový vyzrálý. Tyto sýry mají unikátní proces zrání, který probíhá ve sklepích benediktýnského kláštera v belgickém Maredsous. V těchto sklepích se již po staletí nacházejí unikátní bakterie, které v procesu zrání dodávají sýrům jedinečnou chuť. Řada 180g je vyjímečná také svým podlouhlým formátem, který snadno nakrájíte k vínu nebo jen na chuť.

Gervais Nadýchaný tvarohový sýr

 • obsahuje 17 % podíl smetany, reaguje tak na rostoucí poptávku po zdravých a zároveň chutných produktech
 • má neodolatelně nadýchanou konzistenci
 • neobsahuje žádné konzervační látky
 • je nabízen v poutavém a praktickém znovuuzavíratelném obalu

 

Přečtěte si příběh o Charlesi Gervais…

Nejčastěji kladené dotazy

V čem se liší Gervais od ostatních čerstvých sýrů?
Čerstvé sýry Gervais jsou vyráběny podle originální francouzské receptury. Díky přidané smetaně mají oproti ostatním čerstvým sýrům jemnější chuť a krémovější konzistenci.

Co znamená, že je sýr Gervais "termizovaný"?
Termizace je proces tepelného ošetření výrobku, jehož cílem je prodloužení trvanlivosti výrobku.

Jaká je trvanlivost sýrů Gervais?
Trvanlivost sýrů Gervais se liší podle typu výrobku, pohybuje se v rozmezí 27-31 dní.

Obsahuje Gervais konzervační látky?
Sýry Gervais Original, ani Gervais Natur 62,5g neobsahují žádné konzervační látky.

Jaký je obsah tvarohu v sýrech Gervais?
Sýry Gervais mají vysoký obsah tvarohu, např. Gervais Original až 80%. Díky tomu jsou sýry Gervais lehce stravitelné a vhodné i při redukční dietě.

Jsou sýry Gervais vhodné při bezlepkové dietě?
Ano, sýry Gervais neobsahují žádný lepek, a proto jsou vhodné i při bezlepkové dietě.

Je Gervais vhodný pro zdravou výživu?
Sýry Gervais mají nižší energetickou hodnotu, vysoký obsah tvarohu a obsahují bílkoviny, které pomáhají navodit pocit nasycení. Energetická hodnota sýrů Gervais se pohybuje okolo 1000 kJ na 100g výrobku, proto jsou považovány za sýry s nižším obsahem tuku a není třeba se jich vzdát ani při redukční dietě.

Je Gervais nabízen i v "rodinných" typech balení?
Ano, Gervais Original přírodní je nabízen v rodinném balení 190g a Gervais Natur v balení 200g.

Jsou sýry Gervais vhodné i pro teplou kuchyni?
Ano, Gervais má všestranné použití a je vhodný nejen na pečivo, ale i pro použití ve studené i teplé kuchyni např. při přípravě salátů, předkrmů, omáček i dezertů.