To nejlepší z mléka v sýrech od Veselé krávy

Sýry Veselá kráva jsou vyrobeny z kvalitních mléčných surovin, tudíž jsou přirozeným zdrojem vápníku a bílkovin. Díky své lahodné chuti patří mezi světově nejoblíbenější sýry. A také proto, že jsou kvalitním zdrojem mléčných bílkovin a vápníku. Připravte si snídani pro celou rodinu s novinkou Veselá kráva Lahodná bez E, k svačině a na cesty si pak nezapomeňte zabalit Sýr a Křup.

Proč je Veselá kráva dobrá pro Vás i Vaše děti?

• přináší to nejlepší z mléka

• obsahuje více než 30 % referenční hodnoty příjmu vápníku ve 100 g výrobku

• je zdrojem mléčných bílkovin pro Vás i Vaše děti

• úžasně se rozpouští na jazyku

• namazaná na chleba a podávaná s čerstvou zeleninou je chutnou součástí výživy

Další informace o sýrech Veselá kráva, historii značky, recepty a inspirace naleznete na webových stránkách www.veselakrava.cz a Facebooku.

Nejčastěji kladené dotazy

• Jak se vyrábějí tavené sýry?

Tavené sýry jsou vyráběné z jednoho, anebo více druhů sýrů, které jsou vystavené zahřátí na teplotu nejméně 70 °C (u našich sýrů je záhřev na teplotu 113–140 °C) a jsou roztavené za přítomnosti tavící soli s přidáním, nebo bez přidání dalších mléčných produktů, jako je máslo, sušené mléko, syrovátka, tvaroh.

Novinkou je Veselá kráva® Lahodná, která neobsahuje žádné přídatné látky. Přestože doposud žádný vědecký výzkum nezpochybnil zdravotní nezávadnost tavicích solí, které ve svých sýrech používá, rozhodla se společnost Bel nabídnout verzi Veselé krávy®, která tavicí soli ani jakékoliv jiné přídatné látky obsahovat nebude. Po letech výzkumu se společnosti Bel podařilo úspěšně nahradit tavicí soli surovinami na bázi mléka a přitom zachovat stejné senzorické vlastnosti tavených sýrů.

• Jsou sýry Veselá kráva® vhodné pro vegetariány?

Sýry Veselá kráva® s výjimkou masových příchutí (Veselá kráva® Šunková) jsou vhodné pro vegetariány. Suroviny nakupované pro výrobu tavených sýrů Veselá kráva obsahují mikrobiální syřidlo.

• Jsou sýry Veselá kráva® bezlepkové?

Ano, všechny roztíratelné sýry Veselá kráva® kromě produktů Sýr a Křup jsou bezlepkové. V produktech Sýr a Křup je alergen lepek (pšenice, ječmen), uvádíme ho ve složení tučně.